Projekt PHYSIOBOOK úspěšně zahájen!!!

20181023_153525 (002)

 

 

 

Jak jsme již avizovali, v říjnu spouštíme úplnou novinku, dalo by se říct pilotní projekt, který bude celý postaven na individualizaci kompenzačního cvičení ve fotbalu. Co to znamená: naučíme akademiky (a nejen je), jak funguje pohybový systém, vzájemně se natestují a naučí se kompenzovat svá slabá místa.

Cílem je sportovec, který ví, jak se bránit přetěžování sportem a který se o sebe stará tak, že riziko vzniku nekontaktního úrazu je u něj to nejnižší možné. Sportovec, který díky tomu, že ZNÁ svá slabá místa, věnuje kompenzační cvičení NEJVÍCE jim. Samozřejmě, že nějakou dobu bude trvat, než se naučíme vše, co potřebujeme, ale na konci roku by měla být hodina kompenzačních cvičení pro každého hráče maličko odlišná – po úvodní části, která bude nám všem společná, bude totiž každý cvičit sám to, co cvičit cíleně potřebuje.

V záložce „Sportovní program“ otevřete PHYSIOBOOK a podívejte se, co všechno nás čeká. Říjnová část je věnována chodidlům a nese označení PB1. Celkový postup pak bude následující (začínáme odspodu):

stažený soubor

Jako další přibude modul kompenzačních cvičení pro oblast chodidel (dostupný na webu bude do cca konce října), v listopadu bude spuštěna další část, a to PB2 – kolena.

20181024_080919 (002)