KEVIN VOJTÍŠEK s U16 proti Německu

 

Absolvent naší RFA JMK Kevin Vojtíšek se zúčastnil s reprezentací U16 ČR dvou přípravných utkání proti reprezentaci U16 Německa.

“Kompaktnější a taktičtější výkon. Hráči zaslouží i přes prohru pochvalu,” hodnotil trenér Bejbl druhý zápas s Německem

Reprezentační tým do 16 let pod vedením trenéra Radka Bejbla odehrálo druhý listopadový přípravný zápas proti Německu. Zatímco v prvním utkání čeští fotbalisté podlehli vysoko 0:7, tentokrát utkání skončilo výhrou německého týmu 3:1.

Soupeře se dokázal prosadit dvakrát během prvního poločasu. Na první branku soupeře dokázal český tým odpovědět vyrovnáním, když se trefil Uriča ve dvacáté minutě, ale německý celek ještě do poločasu šel znovu do vedení. V druhém poločase přidal ještě jednu branku a utkání skončilo výhrou Německa 3:1.

„V utkání jsme podali mnohem lepší výkon, než v pátek a dobře organizovanou a kompaktní hrou jsme často dokázali eliminovat soupeřovy kvality. I přes to se soupeř dokázal střelecky prosadit, ale brzy jsme vyrovnali skóre,“ hodnotil zápas trenér Bejbl.

„Poté byla hra vyrovnaná, ale minut před poločasem soupeř opět odskočil do vedení. V soustředěném a poctivém výkonu jsme pokračovali i v 2. poločase, v 60. minutě jsme neproměnili velkou šanci, když Čermák v dobré pozici přestřelil branku. Německo chvíli poté vstřelilo třetí gól po dobře vyřešené brejkové situaci,“ pokračoval trenér.

„Náš výkon byl oproti minulému zápasu kompaktnější a taktičtější. Celkově je vítězství domácího mužstva zasloužené, ale naši hráči za výkon zasluhují velkou pochvalu,“ dodal trenér Bejbl.

Německo U16 – ČR U16 3:1 (2:1)

Branka ČR: 20. Uriča.

Sestava ČR: Nalezinek – Burgo, Vitík, Vojtíšek, Fukala (63. Šimoník) – Nízký (63. Drozd), Vydra, Černák (70. Zentrich) – Šrejber (50. Karabec), Holub (52. Vecheta), Uriča (70. Žák). Trenér: Bejbl.