U15: Parádní odveta! Češi nasázeli Irsku pět gólů

u15-vs.-irsko-u15-4.-4.-2019-

Český reprezentační výběr do 15 let si spravil chuť po úvodním prohraném přípravném utkání s Irskem. Zatímco v úterý svěřenci trenéra Václava Mrázka s irským týmem prohráli 0:1, ve čtvrteční odvetě zvítězili vysoko 5:1.

Čeští mladíci se prosadili střelecky hned třikrát v úvodních pětadvaceti minutách. Skóre otevřel v jedenácté minutě Lukáš Mašek, o pět minut později zvýšil Josef Stárek a ve 24. minutě upravil skóre na 3:0 Matyáš Korselt.

Krátce po změně stran se podruhé v utkání prosadil Stárek a zvýšil na rozdíl čtyř branek. V 67. minutě se podařilo soupeři snížit, když se, stejně jako v prvním zápase, trefil za Irsko Michael Leddy.

Konečnou podobu výsledku dali ale Češi, když se podruhé v zápase střelecky prosadil v 79. minutě Matyáš Korselt a český tým vyhrál 5:1. Lukáš Kos byl tentokrát pouze mezi náhradníky.

ČR U15 – Irsko U15 5:1 (3:0)

Branky: 11. Mašek, 16. a 45. Stárek, 24. a 79. Korselt – 67. Leddy.

Sestava ČR: Charvát – Michl, Kukučka, Stárek, Tomeška (60. Labík) – Samek (60. Zapletal) – Ambros (66. Osmani), Mašek (66. Beran), Korselt, Cahel – Levčík (60. Jurčenko).