EURO U17: Vysoká prohra ve čtvrtfinále s Francií

min

Český reprezentační výběr do 17 let končí na evropském šampionátu ve čtvrtfinále. Sen o postupu mezi nejlepší čtyři týmy turnaje ukončila Francie, která v utkání vstřelila šest gólů a zajistila si postup do semifinále i na mistrovství světa.

Francouzský tým byl od úvodní minuty dominantnější v držení míče, ale český výběr se bránil aktivně a snažil se vyrážet do protiútoků. Do zakončení se nedostal.

Francouzi měli výškovou převahu, ale při rohových kopech si v začátku zápasu pomohli fauly. Po dvaceti minutách hry musel trenérský štáb nuceně střídat, když kvůli zranění nemohl dál pokračovat pravý obránce střídat Josef Koželuh, kterého nahradil Martin Šimek.

Ve třicáté minutě zápasu se francouzský tým ujal vedení 1:0. Rutter se dostal k odraženému míči na polovině hřiště, posunul ho na střed hřiště a Enzo Millot využil toho, že český brankář byl daleko od branky a přesnou střelou z třiceti metrů jej přehodil.

Francouzský tým zvýšil vedení na 2:0 o šest minut později. Čeští hráči nedůrazně odvraceli míč z pokutového území, nakonec se odrazil k Adilu Aouchichemu, který levačkou trefil přesně místo pod břevnem. Šestnáctiletý záložník francouzského PSG se prosadil ve všech dosavadních zápasech turnaje a toto byl již jeho šestý gól na šampionátu. A ve druhé minutě nastaveného času přidal po individuální akci další gól a zvýšil na 3:0.

fra2  Oba týmy do druhého poločasu vystřídaly hned dvakrát a za český tým se do hry dostali Adam Toula a Filip Šilhart. Krátce po změně stran trefil střelec dvou gólů Aouchiche tyč z přímého kopu.

Český brankář Lukáš Horníček v pětadevadesáté minutě zabránil čtvrté inkasované brance, když si střídající Bakwa počkal na zadní tyči na centr a hlavou zakončoval přesně, ale český gólman pohotovým skokem míč vyrazil.

Krátce po hodině hry navíc český tým přišel o kapitána Jana Hellebranda, který se zranil při snaze zabránit soupeři ve skórování. Po dlouhém ošetřování musel opustit hřiště na nosítkách.

Francie dokázal čtvrt hodiny před koncem zvýšit na rozdíl čtyř branek, když se potřetí v zápase prosadil Adil Aouchiche, který si naběhl za obranu českého týmu a sám před brankářem nezaváhal. O pět minut později se prosadil prudkou střelou zpoza vápna také střídající Saka a zvýšil již na 5:0.

V závěru navíc Aouchiche proměnil penaltu a zvýšil na 6:0 ve prospěch francouzského týmu. V nastaveném čase se nakonec český tým dočkal jedné branky, když Jáchym Šíp našel v pokutovém území volného Adama Rittera, který korigoval skóre na 1:6.

EURO U17 – čtvrtfinále

Francie – ČR 6:1 (3:0)

Branky: 30. Millot, 36., 45+2., 75. a 88. z pen. Aouchiche, 80. Nsona Wa Saka – 90+5. Ritter. ŽK: Matys, Šilhart. Rozhodčí: Burchardt (Dánsko) – Sigurdsson (Island), Edwards (Wales)

Francie: Zinga – Pembele (84. Kinkoue), Kouassi, Matsima, Altikulac – Aouchiche, Agoume (59. Zidane), Millot – Rutter (46. Nsona Wa Saka), Mbuku (46. Bakwa), Lihadji (77. Traoré).

ČR: Horníček – Koželuh (24. Šimek M.), Matys, Starý (46. Toula), Kurka – Hroník (84. Šimek S.), Hellebrand (67. Nováček), Hájek – Pech (46. Šilhart), Ritter, Šíp.