První trénink Jiu – Jitsu

Jihomoravská akdemie začala v novém školním roce s  novou výukou Jiu – Jitsu v centru Panther BJJ Brno  https://www.facebook.com/pantherbjjbrno/

Pod vedením trenéra Michala “Timbalada” Herčky se naši kluci pustili do první lekce s obrovskou chutí a nadšením. 90 minutová tréninková jednotka byla zaměřena na představení bojového umění a základech techniky. Kluci si vyzkoušeli vlastní boj mezi sebou a nejodvážnější i vlastní boj s trenérem a boje byli pěkně ostré. Výuka bude probíhat první měsíc 2x v týdnu ve středu (ráno) a čtvrtek (odpoledne). Hráče chceme vést k vlastní obraně a zároveň k pokoře a ovládání vlastních emocí v kritických situacích, kterých nejen při fotbale, ale i v životě je nespočet. Tento úpolový sport bereme nejen jako posilování vlastním tělem, tak i k respektování soupeře.
Wikipedie:

Brazilské bojové umění a úpolový sport, který se vyvinul z juda, jenž se samo vyvinulo z japonského jiu-jitsu. Brazilské jiu-jitsu patří dnes k nejúspěšnějším bojovým stylům současnosti. Za svou popularitu vděčí rozvětvené rodině Graciů, která ho proslavila díky svému vítěznému tažení ve vzájemném poměřování bojových stylů, které vyvrcholilo jejich výhrami v turnajích nejznámější organizace vzešlé z těchto soubojů, v UFC. Někdy je proto nazýváno jako Gracie jiu-jitsu, ikdyž ne všichni zakladatelé BJJ byli příslušníci rodiny Graciů.

FOTOGALERIE