Dinamo Zagreb v Brně

Do naší RFA přijel na třídenní návštěvu (16. – 18.9.) přední trenér GNK Dinama Zagreb Robert Botunac, který působí i ve funkci individuálního trenéra. Jeho rukami prošel i např. Luka Modrič (držitele zlatého míče).

Na jaře jsme měli možnost navštívit tuto přední evropskou mládežnickou akademii, ve které působí na 450 hráčů a stará se o ně více jak 60 trenérů. Robert byl našim průvodcem a zasvětil nás do tajů této mládežnické “fabriky” na talenty.

Robert Botunac vedl v úterý dopolední tréninkový blok RFA s kategorií U14/15 na umělé trávě našeho tréninkového centra, předvedl jeden z mnoha tréninků, které praktikují právě v Dinamu na danou věkovou kategorii. Trénink byl ve vysokém tempu a kluci si ho opravdu užili.

Odpoledne Robert Botunac společně s Mariem Rossi a Tomášem Abrahámem jeli navštívit turnaj Danubia pod záštitou Jihomoravského kraje. Ve večerních hodinách měl tento uznávaný trenér otevřenou přednášku v hotelu Avanti pro trenéry nejen z Jižní Moravy, ale navštívili ji i trenéři zahraničních mužstev ze Slovenska a Maďarska, které se turnaje Danubia účastnili. Téma bylo jasné: schéma a výchova mládeže v GNK Zagreb, kterou měli trenéři překládanou přímo od tlumočníka z chorvatštiny.

Ve středu cestou na letiště se Robert spolu s trenéry akademie vydal na modelové utkání nově vznikajícího týmu U15 do Břeclavi, kde jsme měli i našich šest hráčů RFA Brno.

Je pro nás ctí se účastnit začínající spolupráce mezi Dinamem – regionální fotbalovou akademií Brno a Jihomoravským krajem.

Máme v plánu i vzájemné konfrontace, jak v Zagrebu, tak i u nás.

 

Naše Akademie Robertovi moc děkujeme za otevřené informace, předvedený trénink a výměnu názorů na jednotlivá fotbalová témata.