Přátelské utkání akademií

Ve čtvrtek 21.11. proběhlo utkání regionálních akademií mezi RFA Jihomoravského kraje a RFA Plzeňského a Karlovarského kraje.

Nastoupili proti sobě hráči obou kategorií, kde nejprve změřili síly výběry U15 v 11hod a následně výběry U14 ve 13hod. Duely se uskutečnily v tréninkovém centu mládeže v Brněnských Ivanovicích na umělé trávě.

 

 

Report utkání U15:

RFA Brno : RFA Plzeň 2:2 (pen. 3:4)

Branky: Černý, vlastní

Do utkání jsme vstoupili s velkou chutí, kterou jsme si po celou dobu poločasu udrželi. I díky velmi plynulé přechodové fázi jsme tak soupeře většinu času hry drželi na jeho vlastní polovině a byli neustále nebezpeční. V 1.poločase jsme dobře dokázali otáčet těžiště hry a využívat náběhu křídelních hráčů. Dařilo se nám však situace řešit i přes hrotového útočníka, čímž jsme byli velmi variabilní. Ve všech prostorách hřiště jsme byli odvážní a snažili se vytvářet možnosti řešení herních situací pro hráče s míčem. Při centru jsme však dnes nedokázali být v pokutovém území dostatečně důrazní, na což jsme dnes doplatili. Soupeř nás potrestal po dvou rychlých brejkových situacích, kdy jsme byli odvážní v kombinaci. Ve 2.poločase se hra více vyrovnala a už jsme nebyli tak dominantní. V některých pasážích jsme nedokázali otáčet těžiště hry a brzdily nás technické dovednosti. Zároveň jsme si už nedokázali pomoci kombinací přes hrotového útočníka. Hra se obecně odehrávala spíše mezi pokutovými územími obou týmů bez výraznějších šancí.

 

Report utkání U14:

RFA Brno : RFA Plzeň 0:1 (0:0)

Do dnešního utkání jsme nevstoupili s potřebnou odvahou. Při hře s míčem jsme nedokázali reagovat na spoluhráče a vytvářet mu nabídku, zejména středový hráči se nám nedostávali do hry. Chybělo odvážné řešení a moment překvapení v řešení herních situací. Krajní hráči vytvářeli náběhové situace, se slabou podporou obránců se nám však těžko dařilo vytvořit přečíslení v křídelním prostoru a míč jsme často nedokázali odcentrovat. Při presinku jsme pak zejména vlivem špatného postavení a reakce křídel nedokázali získávat míče a naopak jsme soupeři ulehčili přechod přes naší útočnou řadu. Objevovali se nám velké mezery mezi obranou a záložní řadou, díky čemuž jsme nedokázali těžit z odražených míčů. Ve druhém poločase jsme se dokázali dostat více do hry, začali jsme více hrozit z křídelních prostor a vytvářet si nebezpečné situace před brankou soupeře, do útočné fáze jsme však chodili v malém počtu, což se projevovalo zejména při rychlém protiútoku, kdy náš hrotový útočník neměl dostatečnou podporu při hře zády k brance. Celkově se jednalo o vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem.

 

FOTOGALERIE