FAČR ruší další akce, neuskuteční se Akademie Cup

min (4)

Fotbalová asociace České republiky byla nucena v souvislosti s vyhlášeným a pokračujícím nouzovým stavem na celém území ČR nejen ukončit amatérské soutěže v probíhající sezóně, ale také zrušit či výrazně omezit nebo přesunout další tradiční akce, které každoročně figurovaly v jejím termínovém kalendáři.

Asociace se stále snaží o to, aby se dohrál alespoň letošní pohárový ročník MOL Cupu. Výkonný výbor FAČR na svém zasedání 7. 4. 2020 rozhodl o ukončení amatérských soutěží, stále však věří v řádné ukončení letošní pohárové sezóny, ve které zbývá sehrát už jen dva semifinálové zápasy (Sparta – Plzeň, Olomouc – Liberec) a následné finále.

Vedení asociace zároveň reaguje i na aktuální situaci kolem svolání Valné hromady FAČR, která byla původně naplánována na 29. května„Výkonný výbor schválil odložení termínu Valné hromady na 18. června, což bylo druhé datum, které jsme měli v případě nutnosti v Olomouci rezervované. Věřím, že se v této druhé variantě sejdeme v rámci fotbalového hnutí již v mnohem klidnějších časech,“ konstatuje generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Již v předstihu je jisté, že se neuskuteční 4. ročník turnaje Akademie Cup o pohár Karla Poborského pro věkovou kategorii U15, který měl být měřením všech devíti domácích Regionálních fotbalových akademií (RFA) a dalších elitních týmů: obou pražských „S“ a zahraničních hostů z Glasgow Rangers.

VV FAČR ukončil amatérské soutěže, pohár se odkládá

První část turnaje – tedy vzájemné souboje všech akademií – byla na programu od 8. do 10. června v Nymburku, 15. – 17. června mělo dojít k vyvrcholení Akademie Cupu, tedy souboje výběru týmu nejlepších akademiků s pozvanými hostujícími družstvy, v Praze na Strahově.

„Zrušení takové akce, která byla v posledních letech vždy vrcholem pro kluky, kteří akademie opouští, samozřejmě mrzí. Pro nás to bylo vždy skvělé měřítko, abychom viděli, jaký progres u nás akademici udělali. Jde o turnaj ve velké konkurenci, který v předchozích ročnících nám všem hodně ukázal. Nezbývá však než respektovat současná opatření a dělat maximum pro vyřešení současného problému,“ uvedl Karel Poborský, šéf projektu RFA.

V letošním roce dle očekávání nedojde ani na vyhlášení Cen Dr. Václava Jíry, při nichž dochází k oceňování vybraných osobností, které přispěly k rozvoji fotbalu na regionální i celostátní úrovni.

„Ceny Dr. Václava Jíry pro letošní rok nerušíme úplně, s ohledem na momentální stav je však budeme komunikovat jiným způsobem než tradičním vyhlášením a oceněním laureátů na slavnostním ceremoniálu. V úvahu přichází podobná forma, jakou jsme volili při anketě Fotbalista roku 2019, tedy oznámení výsledků na webových stránkách asociace a sociálních sítích,“ uvedl Michal Jurman, ředitel Oddělení komunikace FAČR.