Za Zbrojovku debutoval Lukáš Endl – absolvent RFA JMK

Velké premiéry ve F:NL se po boku Dreksy dočkal sedmnáctiletý stoper Lukáš Endl – absolvent regionální fotbalové Akademie Jihomoravského kraje.

Byla to dřina, ale veledůležité tři body jsou doma. Zbrojovka na hřišti trápícího se Varnsdorfu měla zejména v první půli herně navrch, všechny šance však zůstaly nevyužity a navíc Jakub Přichystal po půlhodině neproměnil penaltu. Do druhé půle nakonec místo něj vyrukoval Jan Hladík, který se v 86. minutě proměnil ve zlatého žolíka a po skvělém sólu a střele k tyči vystřelil Machálkově družině tři body.

Trenér Machálek oproti duelu s Chrudimí udělal několik změn. Velké premiéry ve F:NL se po boku Dreksy dočkal sedmnáctiletý stoper Lukáš Endl, který nahradil Šurala. Místo vykartovaného Fouska dostal v sestavě prostor Marek Vintr.

Hned v úvodu zápasu nebezpečně hlavičkoval právě Pavel Dreksa, jeho pokus se ale mezi tyče nevešel. První šanci domácích měl v deváté minutě Barac, z pravé strany si ale na Šustra prudkou ranou nepřišel. Další minuty patřily Ondřeji Pachlopníkovi. Ten nejprve vyslal hodně ostrý centr z pravé strany, který musel brankář Varnsdorfu v pádu vyrazit, a v další akci pro změnu vybídl ke střele Růska, ten ale svůj pokus napasoval jen nad svatyni Severočechů.

Po půlhodině hry se k míči dostal opět Pachlopník, který ukázal svou dravost a ve vápně se otočil kolem Kouřila. Ten jej fauloval a Zbrojovka dostala možnost penalty – mladý záložník Brna vybojoval už třetí penaltu v řadě. Při Fouskově absenci se exekuce ujal Přichystal, jenže jeho pokus placírkou pravou tyč úplně minul.

Právě Jakub Přichystal byl protagonistou i závěrečných minut první půle, když jej nejprve do další šance vyslal Pachlopník, ale domácí stoper Kouřil zažehnal svou předchozí minelu a jeho pokus skvěle zablokoval. Vzápětí navíc Přichystal v jednom ze soubojů utrpěl zranění nohy a hřiště opustil jen za pomoci zdravotníků. Jeho pozici pro druhou půli zaujal Jan Hladík, Vintra vystřídal navrátilec Ondřej Vaněk.

Druhá půle nabídla spíše taktickou bitvu. Zbrojovka byla na míči aktivnější, jenže chyběla větší přesnost v předfinálních přihrávkách a takové vysoké centry dokázali obránci domácích zneutralizovat. První větši šanci druhé půle měli až v 65. minutě domácí, nicméně gól střídajícího Micovčáka nemohl platit, neboť rozhodčí moc dobře viděl, že míč už při předchozí přihrávce opustil hrací plochu.

V samotném závěru Brno vrhlo všechny zbytky sil do útoku, protože remíza by pro Machálkovy svěřence nic neřešila. A vyplatilo se! Čtyři minuty před koncem podnikl Jan Hladík drzý slalom obranou Varnsdorfu, na hranici vápna obešel dva beky a v pádu parádně zamířil po zemi k levé tyči. Obrovská úleva a radost pro celý tým, 0:1! Domácím už na případné vyrvonání moc času nezbylo, závěru Zbrojovka odehrála skvěle.

Hladíkova trefa nakonec rozhodla o zlatých třech bodech ze severu Čech, a tak Brňané v tabulce F:NL nyní ztrácejí na vedoucí Pardubice už jen bod. Východočeši však mají k dobru dohrávku s Třincem, který je stále v karanténě.